Drukuj Powrót do artykułu

Bydgoszcz: tony pierogów z Caritas trafią na stoły wigilijne

18 grudnia 2008 | 16:28 | jm Ⓒ Ⓟ

Pierogarnia „Pod aniołami” prowadzona przez Caritas Diecezji Bydgoskiej przeżywa oblężenie przez klientów. Wierni kupując potrawy świąteczne, które trafią na stół wigilijny, wspomagają m.in. działalność Centrum Pomocy Bezdomnym „Betlejem”.

Każdego dnia do jedynej tego typu restauracji w centrum miasta przychodzi kilkaset osób. Jak zwykle największe wzięcie mają pierogi wegetariańskie. Tony wyrabianego ciasta są nadziewane rybami, kapustą czy grzybami. – Z każdym rokiem kupujących jest więcej. Pierogi zajmują pierwsze miejsce, jest także barszcz z uszkami. Od samego początku ideą powstania tego miejsca było wspieranie dzieł pomocowych, prowadzonych przez Caritas. W diecezji bydgoskiej wigilijna świeca oraz pierogi są przykładem troski o potrzebujących – powiedział ks. prałat Wojciech Przybyła.

Swej radości nie kryje Katarzyna Stefaniak z bydgoskiej Caritas, która jest odpowiedzialna m. in. za sprzedaż w Pierogarni „Pod aniołami”. – Jak wiemy pierogi są najpopularniejszą potrawą wigilijną. Mamy pyszne zupy, w tym także grzybową. Te produkty kupują wszystkie zapracowane kobiety, które nie mają czasu, by coś jeszcze ugotować na święta.

Potrawy można kupować lub zamawiać od poniedziałku do niedzieli. Pyszności muszą być jednak odebrane najpóźniej do 22 grudnia.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.