Drukuj Powrót do artykułu

Bydgoszcz: trwa wielkopostna zbiórka pieniędzy na hospicja

17 lutego 2010 | 15:35 | jm Ⓒ Ⓟ

„To dzięki ofiarności płynącej z serc gotowych do ofiary, Kościół bydgoski może prowadzić i wspierać hospicja” – napisał bp Jan Tyrawa. W odezwie zachęcił wszystkich, aby wsparli materialnie placówki opieki paliatywnej w Bydgoszczy, Sępólnie Krajeńskim i Złotowie.

Zbiórka środków, która odbywa się w Środę Popielcową we wszystkich świątyniach diecezji, została poprzedzona odczytaniem specjalnego listu 14 lutego. „Rozpoczynający się Wielki Post stwarza każdemu z nas doskonałą okazję, aby nasza gotowość do czynów miłości i jej deklarowanie zyskały większą wiarygodność dzięki świadectwu działania” – czytamy.

Nawiązując do hasła obecnego roku duszpasterskiego „Bądźmy świadkami miłości”, biskup wyraził ufność, że apel ten nie pozostanie bez odpowiedzi. „To zdanie, będące tegorocznym hasłem i programem duszpasterskiej pracy Kościoła w Polsce, nie powinno pozostać pustym” – apelował hierarcha.

Dyrektor bydgoskiego Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki ks. prałat Romuald Biniak podkreślił, że zawsze warto wspierać inicjatywy, które służą chorym i cierpiącym. Dużą pomocą okazują się również wpływy z jednego procenta. W ubiegłym roku z tego tytułu na konto placówki wpłynął prawie milion złotych.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.