Drukuj Powrót do artykułu

Bydgoszcz: trwają obchody Światowego Dnia Ubogich

20.11.2017 , jm, Bydgoszcz, 20-11-2017 Ⓒ ℗

W diecezji bydgoskiej obchody pierwszego Światowego Dnia Ubogich nie zakończyły się 19 listopada. Od 20 do 22 listopada w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym św. Wojciecha na Piaskach odbywają się rekolekcje dla osób chorych, niepełnosprawnych.

Także w środę 22 listopada o godz. 19.30 w bydgoskim kościele św. Józefa (ul. Toruńska) zostanie odprawiona Msza św. dla osób ubogich i bezdomnych wykluczonych społecznie. Po Eucharystii w siedzibie Caritas Diecezji Bydgoskiej odbędzie się spotkanie, podczas którego wszyscy otrzymają gorący posiłek.

Poza tym w każdy poniedziałek, środę i piątek dla osób bezdomnych czynna jest łaźnia przy ulicy Drukarskiej w Centrum Pomocy Betlejem w Bydgoszczy. W te dni wydawana jest również odzież oraz środki higieniczne. W łaźni dyżuruje pielęgniarka, która udziela pomocy medycznej. W okresie zimowym wszystkim podopiecznym wydawane są ciepłe posiłki.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.