Drukuj Powrót do artykułu

Bydgoszcz: Trzej Królowie złożyli Jezusowi w darze piłkę nożną, komputer i statuetkę Oscara

06 stycznia 2018 | 16:04 | jm | Bydgoszcz Ⓒ Ⓟ

Zgodnie z zasadą: razem, rodzinnie, radośnie w bydgoskim kościele rektorskim Zgromadzenia Ducha Świętego odbyło się „Kolędowanie u Duchaczy”. Obecni Trzej Królowie wygłosili orędzie i złożyli przed Jezusem w żłóbku swoje dary: piłkę nożną, komputer i statuetkę Oskara. Byli to: król piłki nożnej Robert Lewandowski, król internetu Mark Zuckerberg oraz król ekranu Leonardo DiCaprio.

Spotkanie było nawiązaniem do znaczenia uroczystości Objawienia Pańskiego, która jest szczególnym momentem dla Zgromadzenia Ducha Świętego. – Jako duchacze włączyliśmy się również w obchody Dnia Modlitwy i Pomocy Misjom, przywołując licznych naszych współbraci pracujących na wszystkich kontynentach, w ponad sześćdziesięciu krajach – podkreślił o. Maciej Sierzputowski CSSp.

Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom jest okazją do szczególnej pamięci o tych narodach, które jeszcze nie słyszały o Chrystusie, a także o misjonarkach i misjonarzach posługujących właśnie na całym świecie. W tym roku był on przeżywamy pod hasłem: „Świadkowie Ewangelii mocą Ducha Świętego”.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy Bydgoszczy i diecezji mieli okazję do wspólnego śpiewania kolęd. Oprócz mędrców do świątyni przybył również św. Mikołaj z workiem pełnym słodkich niespodzianek, zwłaszcza dla licznie obecnych dzieci. „Kolędowanie u Duchaczy” było również okazją do materialnego wsparcia. Tym razem zebrane środki zostały przeznaczone na rzecz wychowanków Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.