Drukuj Powrót do artykułu

Węgiel dla ofiar ubiegłorocznej nawałnicy

17 lutego 2018 | 11:22 | Pelplin / ks. is / mz Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Josh Felise / Unsplash

W Brusach w diecezji pelplińskiej odbyło się w piątek symboliczne przekazanie stu ton węgla ofiarom sierpniowej nawałnicy na Pomorzu. To efekt zbiórki przeprowadzonej przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Opał pozwoli ponad 320 osobom w cieple przeżyć zimę. Ofiary sierpniowej nawałnicy nadal zmagają się z jej skutkami.

Dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej powiedział podczas uroczystości, że na terenie diecezji zebrano ponad 71 tyś. złotych. Pozwoliło to zakupić po korzystnej cenie sto ton węgla dla poszkodowanych w diecezji pelplińskiej. Trafi on do 84 gospodarstw domowych, powiedział ks. Dariusz Amrogowicz.

Czytaj także: Kopia Jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej powróciła na szlak

Rolę obecnej pomocy podkreślił dyrektor Caritas Diecezji Pelplińskiej. Ks. Grzegorz Weis zauważył, że wartością jest to, iż „pomoc ta przyszła nie tylko bezpośrednio po nawałnicy, ale teraz, gdy masowa pomoc gaśnie”. Kapłan dodał, że węgiel trafi do mieszkańców z kilku miejscowości i wpisuje się w długofalową pomoc poszkodowanym, którą prowadzi Caritas Diecezji Pelplińskiej.

Nawałnica przeszła w nocy z 11 na 12 sierpnia ubiegłego roku przez Pomorze. Najwięcej szkód doświadczyło 36 parafii diecezji pelplińskiej, w tym prawie 2 tysiące rodzin.

Wersja do druku

Przeczytaj także

17 lutego 2018 10:25

Formacja duszpasterzy związków niesakramentalnych

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.