Drukuj Powrót do artykułu

Caritas Diecezji Sandomierskiej: wolontariusze zebrali 5 ton żywności

10 grudnia 2018 | 17:09 | apis | Sandomierz Ⓒ Ⓟ

Ponad 5 ton żywności zebrali wolontariusze Caritas Diecezji Sandomierskiej podczas XV Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności, przebiegającej pod hasłem „Tak, Pomagam”. Zbiórka żywności odbywała się przez dwa dni (piątek i sobotę) w ponad 100 sklepach.

Celem zbiórki było pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania, które zostaną przeznaczone na świąteczne paczki dla osób potrzebujących.

– Wyrażamy wdzięczność darczyńcom, wolontariuszom i wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w to dzieło pomocy. Nasi wolontariusze w odpowiednich strojach i z wydanymi przez nas identyfikatorami, przeprowadzili zbiórkę żywności przez dwa dni w ponad 100 sklepach na terenie diecezji sandomierskiej – poinformował ks. Bogusław Pitucha, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Zebrana żywność jest w trakcie segregowania i liczenia. Następnie zostanie ona przeznaczona na przygotowanie żywnościowych paczek bożonarodzeniowych dla najuboższych rodzin i osób samotnych z terenu diecezji, które zwracają się z prośbą o pomoc do Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Paczki żywnościowe będą wydawane 12 i 13 grudnia od godz. 8.00 w budynku diecezjalnej Caritas w Sandomierzu przy ul. Opatowskiej 10. Jak zapowiada dyrektor ks. Bogusław Pitucha, zostanie przygotowanych ponad 300 paczek z żywnością dla osób ubogich.

Zbiórka żywności była przeprowadzona w: Sandomierzu, Tarnobrzegu, Gorzycach, Milczanach, Skopaniu, Stalowej Woli, Nisku, Rudniku nad Sanem, Jeżowem, Ostrowcu Świętokrzyskim, Opatowie, Klimontowie, Bogorii i Staszowie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.