Drukuj Powrót do artykułu

Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej: ponad 90 tys. świec na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

02 grudnia 2018 | 21:16 | wm | Zielona Gówa Ⓒ Ⓟ

Ponad 90 tys. świec przygotowała Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej na jubileuszowe 25. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które w tym roku odbywa się pod hasłem „Świeca, która tworzy Polską Wigilię”. Dystrybucja małych i dużych świec rozpoczęła się w pierwszą Niedzielę Adwentu.

Pieniądze ze sprzedaży świec przeznaczone zostaną na opłatę wyjazdów wakacyjnych, na posiłki, pobyt w placówkach wsparcia dziennego, a także leczenie i rehabilitacje. Koszt małej świecy wynosi 6 zł a dużej 13. każdego roku kilka milionów dzieci z ubogich rodzin w całej Polsce otrzymuje wsparcie i pomoc, a w naszej diecezji każdego roku około 1000 dzieci wyjeżdża na wakacje. W roku 2018 było to 1042 dzieci. Świece można nabyć w każdej parafii w całej diecezji oraz w sieci księgarni św. Antoniego.

Koordynator akcji Sylwia Grzyb przypomniała, że Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej jako jedna z pierwszych włączyła się w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom już w 1994 r. i przez te lata rozdysponowała ponad 2 miliony świec w obrębie diecezji.

Część dochodu z każdej świecy pozostaje do dyspozycji Parafialnego Zespołu Caritas, a część wraca do Caritas Diecezjalnej. Każdego roku, około tysiąca dzieci w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej korzysta z wakacyjnego wypoczynku. W tym roku skorzystały 1042 osoby.

Co roku diecezjalne Caritas w całej Polsce rozprowadzają blisko 3 mln świec. Dzięki temu każdego roku kilka milionów dzieci z ubogich rodzin w całej Polsce otrzymuje wsparcie i pomoc.

Tradycyjnie akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest dziełem ekumenicznym realizowanym zarówno przez Kościoły rzymskokatolicki, prawosławny i ewangelicki.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.