Caritas Internationalis o strategicznych punktach rozwoju
27 maja 2019 | 10:10 | vaticannews / pw | Rzym Ⓒ Ⓟ
W Rzymie trwa spotkanie Caritas Internationalis. Uczestniczy w nim 450 osób, przedstawiciele 150 lokalnych Caritas, a ponadto wielu specjalistów od walki z biedą i głodem, jak na przykład dyrektor generalny FAO Jose Graziano da Silva.
Zdaniem przewodniczącego Caritas Internationalis jest to wyjątkowe spotkanie ludzi, którzy bardzo dobrze są obeznani z różnymi formami biedy we współczesnym świecie. Kościół jest bowiem obecny w terenie – podkreśla kard. Luis Antonio Tagle. Przypomina on, że kiedy dochodzi do kataklizmu, Caritas jest zawsze najbliżej potrzebujących. I co ważne jej obecność jest trwała. Jesteśmy na miejscu przed kataklizmem, w trakcie niego i po nim, kiedy pomagamy ludziom w odbudowie i trwałym rozwoju – dodaje filipiński kardynał.
Podczas rzymskich obrad Caritas Internationalis zaprezentowano m.in. strategie działań na najbliższe lata. Mówi sekretarz generalny tej organizacji Michel Roy.
„Na najbliższe cztery lata mamy pięć punktów strategii. Pierwszy to Caritas w sercu Kościoła. Nasza praca nie ma polegać jedynie na uwrażliwianiu katolików, lecz na tym, by ubodzy rzeczywiście byli wewnątrz Kościoła. Drugi punkt dotyczy naszej działalności humanitarnej w sytuacjach kryzysowych. Chodzi o to, by przygotować się do lepszego reagowania na takie sytuacje – mówi Radiu Watykańskiemu kard. Tagle.
– Trzecie wyzwanie to promocja integralnego rozwoju człowieka, tak aby świat polityki był przyjaźnie nastawiony do ubogich. Czwarty cel dotyczy ogólnoświatowej kampanii medialnej, aby uświadamiać ludzi i skłaniać ich do właściwego reagowania. Piąty cel naszej strategii odnosi się do nas samych, naszych wewnętrznych spraw. Chcemy bowiem wesprzeć najsłabszych członków naszej organizacji”.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.