Drukuj Powrót do artykułu

Caritas kielecka zebrała ok. dwóch ton żywności dla osób starszych

26 września 2018 | 10:18 | dziar | Kielce Ⓒ Ⓟ

Ok. dwóch ton żywności zebrali w miniony weekend wolontariusze Caritas Diecezji Kieleckiej podczas zbiórki żywności, przeprowadzonej w sklepach Biedronka w kilku miastach diecezji. Zebrane produkty już trafiły do osób starszych i samotnych.

– Po raz pierwszy Caritas kielecka przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Kromka chleba dla sąsiada”, której ideą jest uwrażliwienie na potrzeby osób starszych, samotnych, zamieszkujących w pobliżu i integracja środowiska sąsiedzkiego poprzez taki właśnie gest pomocy – tłumaczy w rozmowie z KAI Renata Kaczmarczyk – koordynatorka akcji z ramienia Caritas kieleckiej.

Dodaje, że zebrane w sklepach, m.in. w Kielcach, Miechowie, Kazimierzy Wielkiej, Sędziszowie i Busku Zdroju produkty, zostały już przekazane parafialnym zespołom Caritas, które najlepiej znają potrzeby ludzi starszych w terenie, w parafiach. W paczkach przygotowywanych w akcji „Kromka chleba dla sąsiada” znalazły się głównie produkty trwałe, np. makarony, mąki, cukier, ryż, kasze, konserwy, słodycze.

„Kromka chleba dla sąsiada” to ogólnopolska akcja skupiająca się na pomocy osobom potrzebującym, głównie starszym i samotnym. Jednym z jej celów jest uaktywnienie pomocy sąsiedzkiej, uświadomienie społecznej potrzeby wsparcia seniorów.

Jak informuje Renata Kaczmarczyk, kolejna zbiórka żywności Caritas Diecezji Kieleckiej przeprowadzona zostanie 7 i 8 grudnia, a zebrane podczas niej produkty spożywcze trafią nie tylko do osób starszych, ale również do ubogich i rodzin wielodzietnych oraz do bezdomnych. Będzie to już kolejna edycja bożonarodzeniowej kampanii pod hasłem „Tak, pomagam”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.