Drukuj Powrót do artykułu

Caritas zaprasza na inaugurację projektu „Tytka charytatywna”

15.11.2017 , Caritas Polska / bd, Warszawa, 16 listopada 2017 Ⓒ ℗

Sample Fot. Caritas Polska

Spotkanie prasowa Caritas zainauguruje projekt „Tytka charytatywna”. Odbędzie się w czwartek 16 listopada o godz. 12.00 w jadłodajni Caritas przy ul. Żytniej 1A w Warszawie.

Podczas spotkania pracownicy jadłodajni wraz z biskupem Rafałem Markowskim przygotują pierogi, które trafią do podopiecznych jadłodajni. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na codzienną pracę prowadzoną w jadłodajniach i barach Caritas, a także pokazać, że każdy może włączyć się do ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności „Tytka charytatywna”.

Czytaj także: Jak Polacy będą obchodzić I Światowy Dzień Ubogich?

Idea akcji opiera się na wypełnieniu papierowej torby (zwanej w różnych regionach „tytką”, „tutką” czy „siatką”) artykułami pierwszej potrzeby – spożywczymi i chemicznymi – które zostaną następnie rozprowadzone wśród ubogich. Puste papierowe torby będzie można pobrać w parafii, trafią także do instytucji i firm, które wypełnią je zakupionymi przez siebie produktami i dostarczą do parafialnych Caritas. Caritas Archidiecezji Poznańskiej, pomysłodawca akcji, chce rozprowadzić wśród pozostałych diecezji 100 tys. toreb. W zeszłym roku zebrano w ten sposób ponad 1600 ton żywności. Więcej informacji na ten temat na portalu www.tytkacharytatywna.pl.

Ogólnopolską akcją „Tytka charytatywna” Caritas włącza się w obchody I Światowego Dnia Ubogich wyznaczonego przez Papieża Franciszka na 19 listopada. W ten sposób chce realnie odpowiedzieć na wezwanie Ojca Świętego „do spojrzenia w tym szczególnym dniu na tych wszystkich, którzy wyciągają ręce wołając o pomoc i przyzywając naszej solidarności”.

Wersja do druku

Przeczytaj także

14 listopada 2017 14:09

Program papieskiej podróży do Chile i Peru

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.