Drukuj Powrót do artykułu

Caritas zielonogórsko-gorzowska: żywność dla ubogich za ponad 1 mln zł

22 stycznia 2019 | 11:31 | kk | Zielona Góra Ⓒ Ⓟ

Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej podsumowała pomoc żywnościową przekazaną swoim podopiecznym w ramach Programu Spiżarnia Caritas. Wartość przekazanych produktów to ponad milion złotych.

Chodzi o program przekazywania do Caritas pełnowartościowej żywności z krótką datą ważności ze sklepów Jeronimo Martins Biedronka i Aldi. – W naszym regionie w programie uczestniczy 20 sklepów, a z pomocy Programu Spiżarnia Caritas w naszej diecezji dziennie korzysta ok. 300 osób – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas.

– Są to zarówno osoby korzystające ze stołówki Caritas w Zielonej Górze, ale także osoby bezdomne, ubogie i kierowane do diecezjalnej Caritas przez ośrodki pomocy społecznej i parafie – dodaje.

Wartość przekazanych produktów do Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w 2018 r. to: 1 181 761,85 zł od Jeronimo Martins Biedronka i 4208,00 zł z Aldi. – Wśród przekazanych artykułów są przede wszystkim: ryby, mięso, wędlina, produkty nabiałowe, sałatki, warzywa, pieczywo, ciasta czy dania gotowe. Średnio dziennie jest to sto różnego rodzaju artykułów spożywczych – tłumaczy rzecznik.

– To ogromne wsparcie dla osób potrzebujących, dla których często zakup mięsa lub ryby jest luksusem, na który nie mogą sobie pozwolić. Dzięki pomocy w Programie Spiżarnia Caritas mogą przygotować pełnowartościowe, zdrowe posiłki dla całej swojej rodziny.

Caritas zielonogórsko-gorzowska uczestniczy w Programie Spiżarnia Caritas od października 2017 r.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.