Drukuj Powrót do artykułu

Centrum Duchowości im. św. Marii De Mattias Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa

12.02.2013 , ms, ju. Ⓒ ℗

Sample

Misją domu jest towarzyszenie tym wszystkim, którzy poszukują głębszego doświadczenia wiary i integralnego rozwoju psychicznego i duchowego.

JEŻELI CHCESZ PRZECZYTAĆ TAKŻE O INNYCH POLSKICH DOBRYCH MIEJSCACH WEJDŹ DO KATALOGU DOBRE MIEJSCA

Charakterystyka

Misją domu jest towarzyszenie tym wszystkim, którzy poszukują głębszego doświadczenia wiary i integralnego rozwoju psychicznego i duchowego.

Obecność i posługa Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa na ziemi bolesławieckiej rozpoczęła się w 1946 r. Działalność Centrum Duchowości im. św. Marii De Mattias prowadzonego przez Zgromadzenie Adoratorek Krwi Chrystusa, to już kilkanaście lat poszukiwania wszelkich sposobów by dopomóc współczesnemu człowiekowi odnaleźć Boga, tym samym nadzieję i sens życia. Nieustanne odczytywanie znaków czasu wyznacza coraz to nowe elementy działalności Centrum. Organizowane są tu rekolekcje dla dzieci i młodzieży w ramach szkoły nowej ewangelizacji, rekolekcje grupowe i indywidualne w duchowości Krwi Chrystusa, sesje weekendowe, warsztaty terapeutyczne. Spotkania te prowadzą kapłani, siostry oraz psycholodzy i pedagodzy świeccy.

Informacje dla pielgrzyma

Dojazd

Bolesławiec znajduje się 120 km od Wrocławia, 40 km od Legnicy, w kierunku Zgorzelca. Dom mieści się przy głównej ulicy wylotowej na Zgorzelec. Z Dworca PKP można dojechać autobusem komunikacji miejskiej lub przejść pieszo (20 min.). Dom Sióstr znajduje się naprzeciwko supermarketu Carrefour.

Nocleg

Doba – 20 zł,
opłata za posiłki do uzgodnienia z siostrami.

Uroczystości

4 lutego – Narodziny św. Marii de Mattias Założycielki Zgromadzenia (uroczystość Zgromadzenia)
18 maja – Rocznica ustanowienia św. Marii de Mattias patronką Bolesławca
1 lipca – Uroczystość odpustowa Przenajdroższej Krwi Chrystusa (tytuł Zgromadzenia)

Dane kontaktowe

Adres: ul. Zgorzelecka 27, 59–700 Bolesławiec Śląski, diecezja legnicka; kontakt: tel.: 075/732 24 25, tel. kom.: 728 955 657, e-mail: centrum@adoratorki.pl, http: www.adoratorki.pl.

JEŻELI CHCESZ PRZECZYTAĆ TAKŻE O INNYCH POLSKICH DOBRYCH MIEJSCACH WEJDŹ DO KATALOGU DOBRE MIEJSCA

JEŻELI CHCESZ, ŻEBY W NASZYM SERWISIE POJAWIŁA SIĘ INFORMACJA O DOBRYM MIEJSCU, KTÓREGO JESZCZE NIE MA W NASZEJ BAZIE, SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM DZIAŁEM MARKETINGU: marketnig@ekai.pl, tel. (+48 22)838 80 62-64

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.