Drukuj Powrót do artykułu

Chile: przygotowano 600 tys. komunikantów na papieskie Msze św.

17 stycznia 2018 | 11:30 | Santiago de Chile / mz (KAI/LT) / mz Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. © Mazur / catholicnews.org.uk

Organizatorzy pielgrzymki papieskiej w Chile przygotowali 600 tys. komunikantów na Msze święte z udziałem Franciszka podczas wizyty w tym kraju, która rozpoczęła się w poniedziałek. Według szacunków chilijskich mediów zostaną one dane podczas liturgii sprawowanych przy ołtarzach o łącznej wielkości 4500 m. kw.

Eucharystie papież poprowadzi w trzech miastach Santiago de Chile, Iquique oraz w Temuco. Jedną z największych uroczystości będzie papieska msza w Parku O’Higgins w Santiago de Chile. Zgromadzeni na liturgii będą modlić się tam w intencji pokoju oraz o sprawiedliwość. – Mamy nadzieję, że uroczystości te będą stanowić dla wiernych prawdziwe święto – stwierdził współodpowiedzialny za organizację wizyty papieskiej w Chile ks. Hector Gallardo.

Czytaj także: Ks. Tomasz Szyszka o wizycie papieża w Chile i Peru

Chile jest pierwszym w tym roku krajem odwiedzanym przez Franciszka. W tym południowoamerykańskim kraju papież pozostanie do 19 stycznia, po czym uda się do Peru.

Wersja do druku

Przeczytaj także

14 listopada 2017 14:09

Program papieskiej podróży do Chile i Peru

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.