Drukuj Powrót do artykułu

Chile: rekordowa liczba gości w hotelach w związku z wizytą papieża

17 stycznia 2018 | 12:22 | Santiago de Chile / mz (KAI/LC) / mz Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Rhema Kallianpur / Unsplash

Rekordową liczbę gości zanotowały placówki hotelowe w trzech miastach, do których dotrze Franciszek podczas pielgrzymki w Chile. Największy odsetek zajętych przez turystów apartamentów notowany jest w Iquique oraz Temuco, gdzie wynosi około 80 proc. Z kolei w stolicy kraju, Santiago de Chile, zajętych jest już 70 proc. miejsc w hotelach.

Według przedsiębiorców sektora hotelarskiego na spotkania z papieżem przybyli zarówno mieszkańcy Chile, z wszystkich zakątków tego kraju, jak również obcokrajowcy. Wśród cudzoziemców dominują obywatele Argentyny, Brazylii i Kolumbii. Jak powiedział Eduardo Yoshimoto, szef firmy Courtyard Santiago, właśnie pomiędzy 15 a 18 stycznia, kiedy w Chile przebywa Franciszek, notowany jest największy odsetek zajętych pokojów w hotelach. – Chęć osobistego spotkania z papieżem, widoczna u tysięcy osób, wyraźnie stymuluje dziś naszą turystykę – dodał ekspert.

Czytaj także: Ks. Tomasz Szyszka o wizycie papieża w Chile i Peru

Chilijskie media szacują, że na papieską Mszę św. w Santiago de Chile przybyło we wtorek około 400 tys. osób, w tym wielu obywateli Argentyny.

Wersja do druku

Przeczytaj także

14 listopada 2017 14:09

Program papieskiej podróży do Chile i Peru

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.