Drukuj Powrót do artykułu

Chile: zmarło dwoje pielgrzymów towarzyszących wizycie papieża

19 stycznia 2018 | 13:40 | Santiago de Chile / mz (KAI/LN) / bd Ⓒ Ⓟ

Sample Oficjalne logo papieskiej pielgrzymki do Chile

Chilijska policja potwierdziła śmierć 47-letniej kobiety, która brała udział w papieskiej Mszy św., która odbyła się w środę w Temuco. Jak ujawniły policyjne źródła zgon uczestniczki wydarzenia z udziałem Franciszka nastąpił na zakończenie liturgii. Według służb medycznych bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety był prawdopodobnie zawał serca.

Podjęta szybko przez służby medyczne reanimacja nie dała rezultatu. – Zmarła osoba miała wcześniej problemy kardiologiczne. Kobieta oczekiwała na operację – ujawnił dziennik “La Nacion”.

Chilijska gazeta poinformowała na swojej stronie internetowej, że to drugi zgon wśród pielgrzymów towarzyszących wizycie Franciszka w Chile. W poniedziałek, w pierwszym dniu pobytu papieża w tym kraju, w Santiago de Chile, zmarł inny pielgrzym, który przybył, aby towarzyszyć papieżowi. Po zasłabnięciu 58-mężczyzna został odwieziony do stołecznego szpitala Salvador, w którym zmarł.

Wersja do druku

Przeczytaj także

19 stycznia 2018 11:09

45 skarg ws. przetwarzania danych przez związki wyznaniowe

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.