Drukuj Powrót do artykułu

Chilijskie media: chcemy by Franciszek wskazał nam drogę

17 stycznia 2018 | 11:56 | Santiago de Chile / mz (KAI) / mz Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. pixabay.com

Chilijskie media, poświęcające bardzo dużo uwagi rozpoczętej 15 stycznia pielgrzymce papieża do ich kraju, oczekują od Franciszka “jasnego sprecyzowania drogi”, którą powinni dążyć dziś katolicy.

Konserwatywny dziennik internetowy “La Nacion” wskazuje, że Ojciec Święty przybył do podzielonego politycznie kraju. Gazeta wskazuje, że podziały w chilijskim społeczeństwie przebiegają zarówno na płaszczyźnie partyjnej, jak i historycznej, co wynika m.in. z debaty nad oceną dyktatury generała Augusto Pinocheta, konserwatywnego reżimu, rządzącego Chile pomiędzy 1974 a 1990 r.

Czytaj także: Ks. Tomasz Szyszka o wizycie papieża w Chile i Peru

Z kolei prawicowy dziennik “El Mercurio” apeluje do papieża o klarowne wskazanie drogi, jaką dzisiejsi katolicy powinni podążać. Gazeta wzywa też Ojca Świętego, aby pokazał Chilijczykom podstawy duchowe, które pomogą zdefiniować przeszłość historyczną. Konserwatywne pismo odnotowuje, że w ostatnich latach pojawiało się też pytanie o to, jaką drogą powinien kroczyć Kościół i czy jest ona zbieżna z drogą modernizmu, który czerpie z różnych nurtów filozoficznych, czasem sprzecznych z chrześcijaństwem.

Pismo wskazuje też na aktualną sytuację Kościoła, który – jak zaznacza dziennik – w przeszłości był już w niektórych częściach Europy niemal całkowicie podbity podczas ekspansji muzułmańskiej.

Wersja do druku

Przeczytaj także

14 listopada 2017 14:09

Program papieskiej podróży do Chile i Peru

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.