Chłopiec w Oknie Życia w Piotrkowie Trybunalskim
30 stycznia 2013 | 17:24 | łg Ⓒ Ⓟ
Półtoraroczny chłopiec został znaleziony w Oknie Życia w Piotrkowie Trybunalskim. Siostry salezjanki, opiekujące się Oknem usłyszały alarm dźwiękowy ok. godz. 11.10. Po kilkunastu minutach chłopiec trafił do miejscowego szpitala.
Jak mówi KAI i Radiu Plus siostra Maria Mrozek, przełożona domu zakonnego sióstr salezjanek, chłopczyk nie leżał w nosidełku, ale siedział w kąciku przy oknie. "I bardzo płakał. Byłyśmy wszystkie tym poruszone, że takie dziecko ktoś oddał. Ale też szczęśliwe, że już nie będzie mu się działa krzywda" – podkreśla siostra Maria. Salezjanki uspokajały dziecko i wezwały pogotowie.
Lekarze byli na miejscu już po siedmiu minutach. Ocenili stan dziecka jako dobry, choć zauważyli na policzku zasinienie. Chłopiec trafił do szpitala im. Kopernika.
Na miejscu była też policja. Funkcjonariusze zastanawiają się nad wszczęciem procedury poszukiwania rodziców dziecka.
Do tej pory w piotrkowskim Oknie Życia zostawiono dwójkę dzieci. Pierwszy chłopiec znalazł się w nim 26 lutego 2010 roku. Był zdrowy, zadbany, a podczas chrztu z wody otrzymał imię Jan. Drugi chłopiec został pozostawiony 31 marca tego samego roku. Siostry salezjanki ochrzciły go z wody i nadały imię Dominik. Według lekarzy chłopiec urodził się 7-10 dni wcześniej i był zdrowy.
Piotrkowskie Okno Życia działa od 2009 roku (poświęcenie nastąpiło podczas inauguracji peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej po archidiecezji łódzkiej). Zostało utworzone przez Caritas w domu zakonnym sióstr salezjanek, które czuwają nad jego stanem. Inicjatywa utworzenia Okien (piotrkowskiego i znajdującego się w Łodzi przy klasztorze sióstr urszulanek) wyszła od nieformalnej grupy Wdzięczni za Dar Życia, która zebrała pierwsze pieniądze na ich utworzenie.
Na terenie archidiecezji łódzkiej działają trzy Okna Życia: w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim i Pabianicach.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.