Chusta Chrystusa
16 marca 2017 | 10:24 | Reklama / jw / am / wer Ⓒ Ⓟ
Czy zakrwawiona chusta przechowywana od lat w hiszpańskim Oviedo to jedno z płócien odnalezionych w pustym grobie Chrystusa w poranek zmartwychwstania? To pytanie postawił sobie Michael Hasemann w książce „Chusta Chrystusa”, wydanej przez Wydawnictwo Św. Stanisława BM.
W książce znajdziemy opinie specjalistów, najnowsze metody badawcze, zakulisowe dysputy i historyczne zagadki. Autor szuka nie tyle sensacji, co prawdy. Jego pełne pasji dochodzenie wskazuje na to, że krwawa chusta czczona od lat w hiszpańskim Oviedo to autentyk.
Relikwia poddana skrupulatnym badaniom za pomocą najnowocześniejszych metod kryminalistycznych wykazuje cechy autentyczności oraz zadziwiająco wiele zgodności z Całunem Turyńskim: plamy krwi na obu płótnach pochodzą niewątpliwie z tych samych ran, a wniosek ten dodatkowo potwierdza fakt, że grupa krwi człowieka, któremu je zadano, jest jednakowa w przypadku obu chust. Na obu płótnach znaleziono też te same pyłki roślinne pochodzące z okolic Jerozolimy. Te i inne zaskakujące wyniki prowadzą do jednoznacznej konkluzji: obie relikwie miały kontakt z martwym ciałem tego samego człowieka – chusta (zwana dziś Sudarium z Oviedo) była owinięta wokół głowy ukrzyżowanego mężczyzny, który w chwilę potem został pochowany w całunie (znanym jako Całun Turyński). Człowiekiem tym musiał być Jezus Chrystus…
Kup książkę Wydawnictwa św. Stanisława BM
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.