Drukuj Powrót do artykułu

Chusta Chrystusa

16.03.2017 , Reklama / jw / am / wer Ⓒ ℗

Sample Fot. materiały prasowe

Czy zakrwawiona chusta przechowywana od lat w hiszpańskim Oviedo to jedno z płócien odnalezionych w pustym grobie Chrystusa w poranek zmartwychwstania? To pytanie postawił sobie Michael Hasemann w książce „Chusta Chrystusa”, wydanej przez Wydawnictwo Św. Stanisława BM.

W książce znajdziemy opinie specjalistów, najnowsze metody badawcze, zakulisowe dysputy i historyczne zagadki. Autor szuka nie tyle sensacji, co prawdy. Jego pełne pasji dochodzenie wskazuje na to, że krwawa chusta czczona od lat w hiszpańskim Oviedo to autentyk.

Relikwia poddana skrupulatnym badaniom za pomocą najnowocześniejszych metod kryminalistycznych wykazuje cechy autentyczności oraz zadziwiająco wiele zgodności z Całunem Turyńskim: plamy krwi na obu płótnach pochodzą niewątpliwie z tych samych ran, a wniosek ten dodatkowo potwierdza fakt, że grupa krwi człowieka, któremu je zadano, jest jednakowa w przypadku obu chust. Na obu płótnach znaleziono też te same pyłki roślinne pochodzące z okolic Jerozolimy. Te i inne zaskakujące wyniki prowadzą do jednoznacznej konkluzji: obie relikwie miały kontakt z martwym ciałem tego samego człowieka – chusta (zwana dziś Sudarium z Oviedo) była owinięta wokół głowy ukrzyżowanego mężczyzny, który w chwilę potem został pochowany w całunie (znanym jako Całun Turyński). Człowiekiem tym musiał być Jezus Chrystus…

Kup książkę Wydawnictwa św. Stanisława BM

Wersja do druku

Przeczytaj także

15 marca 2017 10:01

Komunia dla rozwiedzionych?

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.