Drukuj Powrót do artykułu

Ciechanów: VI Marsz dla Życia i Rodziny z akcją ewangelizacyjną

09 czerwca 2018 | 20:37 | eg | Płock Ⓒ Ⓟ

Około 350 osób wzięło udział w VI Marszu dla Życia i Rodziny „Polska Rodziną Silna”, który z inicjatywy organizacji katolickich odbył się 9 czerwca w Ciechanowie w diecezji płockiej: „Nie chcemy być drugą Irlandią” – deklarowali uczestnicy rodzinnego spotkania. Marsz poprzedził akcję ewangelizacyjną „Strefa Chwały”.

Rodzinną inicjatywę w Ciechanowie rozpoczęto Mszą św. w kościele farnym, przewodniczył jej proboszcz parafii ks. kan. Zbigniew Adamkowski, dziekan dekanatu ciechanowskiego wschodniego. Koncelebrował ją także dziekan dekanatu ciechanowskiego zachodniego ks. prał. Eugeniusz Graczyk.

Ks. Zbigniew Adamkowski w kazaniu zaznaczył, że tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny odbywa się w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a to dzięki polskim rodzinom udało się przetrwać zabory i inne, dziejowe wydarzenia. Prosił też, aby nie tracić nadziei w to, że uda się przetrwać obecny kryzys rodzin. Odwołał się tu do Jezusowej przypowieści o ziarnie, które musi obumrzeć, aby potem wydało plon stokrotny.

Po Mszy św. VI Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami: Grodzką, pl. Kościuszki, Warszawską na Plac Jana Pawła II. Uczestniczyło w niej około 350 osób, w tym członkowie organizacji i ruchów katolickich (np. Akcji Katolickiej, Ruchu Światło-Życie, Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji im. św. Łukasza), radni miejscy, parlamentarzyści.

Uczestnicy nieśli flagi narodowe i papieskie oraz logo marszu „Rodzina Bogiem Silna”. Śpiew inicjował zespół wraz z ks. Pawłem Soleckim, wikariuszem parafii farnej w Ciechanowie. Maszerujący dotarli na Plac św. Jana Pawła II, gdzie odbyła się akcja ewangelizacyjna „Strefa Chwały w Ciechanowie”, inicjowana przez wydział ds. nowej ewangelizacji Kurii Diecezjalnej Płockiej.

„Ciechanowski Marsz dla Życia i Rodziny jest już tradycją w mieście, ale przede wszystkim jest on wyrazem naszego poparcia dla rodzin. Mieliśmy motywację, aby w nim pójść, bo nie chcemy, żeby u nas była druga Irlandia” – komentował jeden z uczestników wydarzenia.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.