„Czas to miłość” – o kard. Wyszyńskim w Radiu UKSW
07 maja 2021 | 16:23 | Biuro Komunikacji i Promocji UKSW | Warszawa Ⓒ Ⓟ
Radio UKSW rozpoczęło realizację cyklu „Czas to miłość”. W cotygodniowych audycjach naukowcy UKSW różnych dziedzin przybliżają słuchaczom postać, dzieło i nauczanie Prymasa Tysiąclecia. To jeden z punktów programu przygotowań Uniwersytetu kardynała Stefana Wyszyńskiego do beatyfikacji Patrona.
Cykl wpisuję się w program ogólnouczelnianych obchodów Roku Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zaplanowany na dwa miesiące, rozpoczął się 7 kwietnia a zakończy 30 czerwca.
– Nauczanie Prymasa jest dla nas ogromnym darem – podkreśla redaktor naczelna Radia UKSW Anna Gawrońska-Piotrowska. – Wydaje się jednak, że jest dziś powszechnie mało znane. Dlatego w celu popularyzacji tego nauczania, a także z racji obchodów Roku Kardynała Wyszyńskiego i bliskiej beatyfikacji, Radio UKSW podjęło się realizacji cyklu audycji.
Tytuł cyklu nawiązuje do słów kard. Wyszyńskiego, wypowiedzianych do młodzieży: „Ludzie mówią: Czas to pieniądz. A ja wam mówię: Czas to miłość”.
Audycje prowadzone są przez studentki dziennikarstwa UKSW – Justynę Wolf i Barbarę Woińską. Emitowane są w każdą środę o godz. 19:00.
Do tej pory zostały wyemitowane trzy odcinki: dr hab. Małgorzata Laskowska prof. ucz. w audycji zatytułowanej „Ksiądz Wyszyński – dziennikarz i publicysta” przybliżyła postać Kardynała jako dziennikarza. Dr. hab. Grzegorz Łęcicki prof. ucz. w drugim odcinku pt. „Prymas, jakim Go znałem” opowiadał o swoich osobistych spotkaniach z kard. Wyszyńskim. Natomiast dr Ewa K. Czaczkowska mówiła o tym co Polska i Kościół zawdzięczają prymasowi Wyszyńskiemu. W najnowszym odcinku, 5 maja ks. prof. Józef Łupiński poruszył temat „Stefan Wyszyński – harcerz i kapelan powstania warszawskiego”.
– W tych wywiadach z przedstawicielami UKSW chcemy pokazać wiele, często nieznanych aspektów nauczania, ale i życia Patrona naszej Uczelni. Chcemy uczynić kard. Wyszyńskiego bardziej bliskim nam współczesnym, pokazać jego codzienność, pracę, przytoczyć anegdoty z nim związane i ukazać przykład życia jaki nam zostawił, wartości jakimi żył – zaznacza red. Gawrońska – Piotrowska.
Audycje można odsłuchać na stronie poświęconej prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.