Drukuj Powrót do artykułu

Czescy biskupi wzywają do modlitwy za ojczyznę

17.05.2017 , Praga / st (KAI) / mip Ⓒ ℗

Sample Fot. pixabay.com

Do modlitwy za ojczyznę przeżywającą poważny kryzys polityczny wezwali swoich rodaków w specjalnym apelu biskupi Czech i Moraw.

Hierarchowie wezwali wiernych do modlitwy w intencji rozwiązania obecnego kryzysu rządowego. Równocześnie zapewnili o poparciu dla idei demokracji opartej na prawdzie, sprawiedliwości, wzajemnym szacunku i odpowiedzialności.

– Dobrze rozumiemy oburzenie społeczeństwa związane z aktualną poważną sytuacją polityczną w naszym kraju. Aktualnym wydarzeniom w Republice Czeskiej towarzyszymy modlitwą i błogosławimy wszystkim, którym leży na sercu dobro naszego kraju – napisali biskupi w specjalnym apelu.

Czytaj także: Kard. Duka w Gnieźnie: w chwiejącym się świecie nasza mowa musi być: „tak!” lub „nie!”

Obecny kryzys związany jest z konfliktem w koalicji rządowej między premierem Bohuslavem Sobotką (socjaldemokraci) a dotychczasowym wicepremierem i ministrem finansów, Andrejem Babišem. Ten ostatni jest jednym z najbogatszych ludzi w Czechach i stoi na czele partii ANO. Nakłada się na to konflikt między premierem a prezydentem, Milošem Zemanem. W Pradze toczą się rozmowy na temat perspektyw rozwiązania kryzysu.

Wersja do druku

Przeczytaj także

15 maja 2017 13:14

Św. Jan Paweł II patronem 34. Światowych Dni Młodzieży

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.