Drukuj Powrót do artykułu

Częstochowa: finał 18. Diecezjalnego Konkursu Biblijnego

28 lutego 2019 | 19:58 | ks.mf, bp | Częstochowa Ⓒ Ⓟ

„Błogosławiony, który odczytuje, i ci, którzy słuchają słów proroctwa, a strzegą tego, co w nim napisane” (Ap 1, 3) – pod takim hasłem odbył się 28 lutego w budynku Kurii Metropolitalnej w Częstochowie finał 18. Diecezjalnego Konkursu Biblijnego. W finale uczestniczyło 12 uczniów z 9 szkół.

W tym roku laureatami konkursu zostali: 1 miejsce – Szymon Kuc z Zespołu Szkół w Trębaczewie, II miejsce – Wojciech Dąbek ze Szkoły Podstawowej w Pińczycach i III miejsce – Julia Iglantowicz z Publicznej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi nr 2 w Radomsku.

W drodze do finału uczniowie najpierw przeszli etap szkolny i regionalny. W etapie szkolnym brało udział 275 uczniów, a w regionalnym 59.

Z finalistami spotkał się bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej. – Słowo Boże potrzebuje siewców, czyli ludzi, szczególnie młodych, którzy to słowo znają i głoszą. Proszę was, abyście wykorzystali znajomość słowa Bożego, swoją wiedzę po to, by dzielić się nim, rozsiewać. Tu sprawdza się tajemnica Słowa Bożego, katecheci głosili wam słowo Boże, a wy je pojęliście i teraz wy macie przekazywać je innym – mówił bp Przybylski.

Biskup podziękował uczestnikom konkursu za „trud poznania słowa Bożego” i zauważył, że „większość ludzi ma w domu Pismo Święte, a dlaczego ich to nie nawraca?”.

Celem Diecezjalnego Konkursu Biblijnego było poznanie księgi Apokalipsy św. Jana, ukazanie wartości Pisma Świętego w życiu chrześcijanina, pogłębienie wiedzy i wiary, kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o słowo Boże, zachęcenie do większego zainteresowania i aktywności na lekcjach religii i życiu szkoły, inspirowanie do czynnego uczestnictwa w życiu Kościoła i społeczności lokalnej, czyli szukania w Biblii drogowskazów dla życia – podkreślają organizatorzy konkursu.

Konkurs odbył się pod patronatem honorowym abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Organizatorem konkursu był Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.