Drukuj Powrót do artykułu

Częstochowa: klerycy ze św. Mikołajem u dzieci w szpitalu

06 grudnia 2017 | 19:53 | Częstochowa / ks. mf Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Niedziela TV

„Święty Mikołaj w szpitalu dziecięcym”, to inicjatywa kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. W związku ze wspomnieniem św. Mikołaja, biskupa klerycy z Kleryckiego Koła Caritas udali się z paczkami i upominkami do dzieci leczących w częstochowskim szpitalu.

– Pomysł ten zrodził się już sześć lat temu w ramach działalności Kleryckiego Koła Caritas. Chodziło o to, żeby do szpitali, domów dziecka i świetlic środowiskowych udać się do dzieci we wspomnienie św. Mikołaja biskupa, tak aby przez obecność, drobny upominek dać dzieciom i ich rodzicom odrobinę radości, spokoju, wsparcia duchowego w chorobie i cierpieniu – podkreśla kleryk Kamil Cudak prezes Kleryckiego Koła Caritas.

Podczas spotkania ze św. Mikołajem dzieci otrzymały upominki. Spotkaniom na poszczególnych salach szpitalnych towarzyszył śpiew kleryków, który w miarę możliwości włączyły się dzieci wraz z obecnymi rodzicami i personelem szpitala.

Warto podkreślić, że kiedy w sierpniu 1991 r. Wyższe Seminarium Duchowne przeniosło się z Krakowa do Częstochowy, a nowy, jeszcze powstający budynek seminarium, poświęcił Jan Paweł II, to jedną z pierwszych inicjatyw kleryków częstochowskiego seminarium było spotkanie się z chorymi dziećmi w szpitalu w ramach dnia dziecka. Również już w 1992 r. klerycy zorganizowali pierwszą wigilię dla bezdomnych na dworcu PKP.

Wersja do druku

Przeczytaj także

06 grudnia 2017 09:46

Para Prezydencka przekazała "Szlachetną Paczkę"

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.