Drukuj Powrót do artykułu

Częstochowa: Reduta Niepokalanej w sprzeciwie wobec Marszu Równości

08 lipca 2018 | 17:20 | ks.mf, jk, bp | Częstochowa Ⓒ Ⓟ

Reduta Niepokalanej, to inicjatywa modlitewna w obronie Jasnej Góry, która odbywa się dziś w Częstochowie. Została zorganizowana jako sprzeciw wobec tzw. „Marszu Równości”, który przeszedł w centrum Częstochowy. Reduta Niepokalanej rozpoczęła się o=w południe w alei Henryka Sienkiewicza i będzie trwała do późnych godzin popołudniowych.

W modlitwie biorą udział m. in. działacze ruchów pro-life z Częstochowy, Warszawy i Krakowa, działacze Fundacji Pro – Prawo do życia m. in. Bawer Aondo-Akaa, niepełnosprawny działacz i wolontariusz Fundacji Pro – Prawo do Życia.

– Zbieramy się tu w celu obrony wartości chrześcijańskich, czyli rodziny rozumianej jako wspólnota złożona z kobiety, mężczyzny i dzieci, o których moralność i czystość dba rodzina – powiedziała Monika Deska, wolontariuszka Pro Prawo do życia #ZatrzymajAborcję.

Działaczka pro-life zaznaczyła, że Marsz Równości chce obalić wartości moralne, etyczne, religijne. – Dlatego Reduta Niepokalana ma miejsce w Częstochowie, w duchowym centrum naszego kraju, blisko Jasnej Góry, u tronu Niepokalanej – dodała.

Uczestnicy Reduty Niepokalanej odmówili m. in. różaniec pokutny, jako “przebłaganie za grzech sodomski na terytorium Polski, prośba o nawrócenie homoseksualistów i osób utwierdzających ich w grzechu”.

Organizatorzy Reduty Niepokalanej w zaproszeniu na to wydarzenie podkreślili, że „istnieją środowiska, które domagając się dla siebie nieograniczonej tolerancji, nie mają tej tolerancji dla nikogo innego. Bez zahamowań depczą tradycyjne wartości i obrażają uczucia religijne. Tym razem pokusili się o zadeptanie jednego z naszych najświętszych miejsc, dlatego odpowiedź musi być stanowcza”.

Organizatorem Reduty Niepokalanej jest Fundacja Pro – Prawo do życia. Natomiast współorganizatorami: Obóz Narodowo-Radykalny, Częstochowa w obronie tradycyjnych wartości rodziny, Prawica Rzeczypospolitej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Częstochowskiej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.