Drukuj Powrót do artykułu

U podnóża Jasnej Góry stanęła Reduta Niepokalanej

08 lipca 2018 | 18:42 | it | Jasna Góra Ⓒ Ⓟ

Sample

W Częstochowie odbyła się wczoraj Reduta Niepokalanej czyli modlitwa przebłagalna za publiczną promocję homoseksualizmu. To odpowiedź na prowokację środowisk lewicowych i zorganizowanie u podnóża Jasnej Góry I Marszu Równości.

Intencjami modlitwy w tym symbolicznym miejscu, u stóp Jasnej Góry, jest przebłaganie za grzech sodomski na terytorium Polski, prośba o nawrócenie homoseksualistów i osób utwierdzających ich w grzechu. Organizatorzy podkreślają, że „istnieją środowiska, które domagając się dla siebie nieograniczonej tolerancji, nie mają tej tolerancji dla nikogo innego, bez zahamowań depczą tradycyjne wartości i obrażają uczucia religijne, a reakcje na swoje prymitywne zachowania obrzucają hasłami w stylu totalitarnym”.

Organizatorem Reduty Niepokalanej jest Fundacja Pro – Prawo do życia, natomiast współorganizatorami: Obóz Narodowo-Radykalny, Częstochowa w obronie tradycyjnych wartości rodziny, Prawica Rzeczypospolitej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Częstochowskiej.

Reduta ma miejsce w dniu, w którym środowiska lewicowe przeprowadziły tzw. Marsz Równości, który celowo odbywał się w czasie, gdy na Jasnej Górze, z udziałem ok. 100 tys. pielgrzymów trwała doroczna 27. już Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja.

Uczestnicy marszu zorganizowanego przez środowisko osób LGBT nie dostali się na Jasną Górę. Naprzeciwko nich stanęli narodowcy, a obie grupy rozdzieliła policja. Kilkanaście osób zostało wylegitymowanych i nałożono jeden mandat karny za zakłócanie porządku. Poza tym policja analizuje też, czy nie doszło do publicznego znieważenia flagi. Jak poinformowała rzeczniczka częstochowskiej policji podkomisarz Marta Ladowska, w marszu równości wzięło udział ok. 600 osób. Skandowali m.in. “Częstochowa jest tęczowa”. Demonstracja ta była zakłócana przez kilkudziesięcioosobową kontrmanifestację.

Oficer Prasowy KMP w Częstochowie poinformowała też, że w związku z pielgrzymką Rodziny Radia Maryja policja nie odnotowała żadnych incydentów.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.