Drukuj Powrót do artykułu

Czy uda się poprawić stosunki między Koreą Południową i Północną?

11 września 2017 | 10:45 | Gwangju / ts / wer Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Tianshu Liu / unsplash.com

Przewodniczący Konferencji Biskupów Koreańskich, abp Hyginus Kim Hee-jong widzi potrzebę dialogu z Koreą Północną bez warunków wstępnych. „Dialog obwarowany warunkami wstępnymi nie ma szans powodzenia”, powiedział metropolita Gwangju w rozmowie z agencją prasową ACI. Zachowanie władz w Pjongjangu południowokoreański hierarcha określił jako próbę pertraktowania z USA „jak równy z równym” i dlatego Korea Północna demonstruje swoją siłę.

Abp Kim uważa, że bardziej niż na realne zagrożenie trzeba wziąć pod uwagę bardziej intensywny i dynamiczny dialog. Hierarcha z południowo-wschodniej części Korei Południowej pokłada też nadzieję w mediacjach przedstawicieli religii oraz Stolicy Apostolskiej.

Czytaj także: Zmarł naoczny świadek zrzucenia bomby atomowej na Nagasaki

Przyznał, że tylko z mediów słyszał o tym, jakoby papież Franciszek powierzył tę misję kard. Gregorio Rosie Chavezowi z Salwadoru. Misji tej nie potwierdził dotychczas ani kardynał, ani nuncjatura apostolska, ani rząd. Koreański hierarcha ma jednak nadzieję, że komuś się uda poprawić stosunki między Koreą Południową i Północną.

Wersja do druku

Przeczytaj także

11 września 2017 09:44

Msza Święta w porcie Contecar

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.