Drukuj Powrót do artykułu

Czym jest Stowarzyszenie Metalowych Serc?

16.09.2017 , Przemyśl / pab / mz Ⓒ ℗

Sample Fot. freestocks.org

Każda wspólnota jest ważna, bo drugi człowiek ubogaca nas bogactwem swoich darów – napisał abp Adam Szal w liście skierowanym do członków Stowarzyszenia Metalowych Serc w Przemyślu. Skupia ono osoby po operacjach kardiologicznych. W piątek świętowało ono 20-lecie istnienia.

Wyrażając wdzięczność za podjętą przed 20 laty inicjatywę, metropolita przemyski zaznaczył, że każda wspólnota jest ważna, bo choć człowiek sam w sobie jest integralną osobą, „to ten drugi ubogaca nas bogactwem swoich darów”.

„W sposób szczególny potrzebna jest człowiekowi wspólnota doświadczająca tych samych niepokojów, radości z każdego dnia i silna nadzieją” – napisał abp Szal. „Każdy, kto przeszedł drogę cierpienia wie jak tęsknimy za optymizmem innych, którzy mimo choroby zarażają nas radością życia i aktywnością, która tego życia nie niszczy, ale stara się rozsądnie wydobyć z niego tyle, na ile pozwala aktualna nasza kondycja” – zaznaczył hierarcha.

Czytaj także: Trwa kampania Caritas Polska „Kromka Chleba dla Sąsiada”

Stowarzyszenie Metalowych Serc w Przemyślu powstało w 1997 r. Skupia ono osoby po operacjach kardiologicznych, a głównym jego celem jest wspieranie ich i ukazywanie, że mimo ograniczeń można żyć normalnie. Na przestrzeni lat zrzeszało 184 osoby, w tym 7 po przeszczepach.

Wersja do druku

Przeczytaj także

16 września 2017 11:46

O dialogu w podzielonym świecie

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.