Daleszyce: VI Wojewódzki Festiwal Pieśni Wielkopostnych
21 marca 2010 | 17:40 | kdob Ⓒ Ⓟ
Najlepsze chóry i zespoły wokalno-instrumentalne oraz soliści z województwa świętokrzyskiego prezentowali w niedzielę 21 marca pieśni pasyjne i wielkopostne w kościele pw. św. Michała Archanioła w Daleszycach podczas VI Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Wielkopostnych.
Celem Festiwalu jest promocja i pielęgnowanie tradycji śpiewu pieśni pasyjnych i wielkopostnych oraz umożliwienie zespołom twórczej konfrontacji.
Podczas finału w Daleszycach zaprezentowało się łącznie dwanaście podmiotów, wśród których soliści, zespoły wokalno–instrumentalne, ludowe zespoły śpiewacze, duety, chóry). Jury oceniało wartość artystyczną utworów, wykonanie i aranżację.
Finałowego koncertu wysłuchało kilkuset słuchaczy: parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej, wójtowie gmin, które reprezentowali wykonawcy, proboszcz parafii Daleszyce ks. Franciszek Berak, władze WDK w Kielcach, wicewojewoda Piotr Żołądek. Jury (w składzie: Ewa Tamborska z WDK w Kielcach, Jerzy Szczyrba z UJK w Kielcach i Ewa Banasińska-Barszcz z Politechniki Świętokrzyskiej) podkreślało, że poziom tegorocznego Festiwalu był wysoki.
W kategorii chórów zwyciężył chór „Masłowianie” z gminy Masłów, w kategorii ludowe zespoły śpiewacze – zespół „Echa Łysicy” z Bielin, w kategorii solistów – Ewelina Bień i Danuta Kozłowska. Najlepszy zespół wokalno- instrumentalny to „Conterfect” ze Stąporkowa.
Występujący dziś artyści zostali wyłonieni podczas specjalnych eliminacji , które odbyły się 7 marca w Klasztorze Ojców Franciszkanów Reformatów w kościele Matki Bożej Mirowskiej w Pińczowie. W Pińczowie zaprezentowało się dwadzieścia chórów, zespołów i solistów.
Festiwal zorganizowały: Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, Samorządowe Centrum Kultury w Pińczowie i Klasztor Ojców Franciszkanów NMP Mirowskiej w Pińczowie.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.