Delegacja Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016 w Watykanie
14 stycznia 2016 | 09:11 | (KAI/RV) / br Ⓒ Ⓟ
Do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży w Polsce pozostało już tylko pół roku. Trwają zatem nieustannie niezbędne konsultacje między jego organizatorami ze strony kościelnej w naszym kraju a Watykanem.
W ostatnich dwóch dniach odbyły się w Rzymie kolejne spotkania dotyczące tego tematu. Kilkuosobowej delegacji Komitetu Organizacyjnego przewodniczył koordynator generalny ŚDM, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Damian Muskus OFM.
„Jest o czym rozmawiać. Spotykamy się bardzo często z Papieską Radą ds. Świeckich, która z ramienia Stolicy Apostolskiej odpowiada m.in. za organizację Światowego Dnia Młodzieży. Na zaproszenie kard. Stanisława Ryłki przybyliśmy do Rzymu, by ustalić pewne szczegóły związane z programem Światowego Dnia Młodzieży, omówić w ogólnym zarysie scenariusze, które przygotowujemy” – powiedział biskup w Radiu Watykańskim. Podkreślił, że „w zasadzie one już dziś są gotowe, a wszystkie teksty idą do ostatecznej adiustacji i tłumaczeń”.
Zdaniem biskupa – koordynatora było to jedno ze spotkań, które cyklicznie odbywają się albo w Rzymie, albo w Polsce. „Mamy świadomość, że jesteśmy na ostatniej prostej, niewiele miesięcy zostało do tego wielkiego wydarzenia, a zatem te spotkania będą pewnie coraz częstsze i intensywniejsze” – oświadczył rozmówca rozgłośni papieskiej.
Dodał, że delegacja spotkała się też z organizatorem papieskich pielgrzymek panem Alberto Gasbarrim. „Omawiano na razie w ogólnym zarysie ewentualny program pobytu Ojca Świętego w Polsce, zwłaszcza w Krakowie. Skupialiśmy się głównie na tym, co dotyczyło programu Światowego Dnia Młodzieży. Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółowym programie pobytu papieża w Polsce i o ewentualnych miejscach, które mógłby on nawiedzić” – powiedział bp Muskus.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.