Drukuj Powrót do artykułu

Biskup z Kielc jedzie na igrzyska olimpijskie

06 lutego 2018 | 09:58 | Kielce / Radio eM, diecezja.kielce.pl, lk / mz Ⓒ Ⓟ

Delegat Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców bp Marian Florczyk jedzie na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Zimowe zmagania w Korei Południowej będą dla niego siódmymi, które będzie obserwował z bliska. Po raz pierwszy posługę podczas najważniejszego sportowego wydarzenia czterolecia sprawował w Turynie w 2006 r.

W rozmowie z rozgłośnią diecezji kieleckiej Radio eM bp Marian Florczyk przyznał, że jego wkład w wyniki polskich sportowców będzie “mizerny lub nawet żaden”. – Mój wkład jest bardziej ludzki, duchowy. Zawodników, trenerów i działaczy otaczam modlitwą. Oczywiście dużo rozmawiamy. Dodanie otuchy, czerpanie siły z innej rzeczywistości jest bardzo ważne – uważa delegat KEP ds. Duszpasterstwa Sportowców.

Czytaj także: Watykańska reprezentacja na igrzyskach w Korei

Cieszy się też, że już na kolejnych igrzyskach może dyskretnie pełnić funkcję wsparcia duchowego. – Jak to w sporcie, takim wsparciem jest również pocieszenie po porażkach czy kontuzjach – powiedział bp Florczyk.

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu rozpoczną się w piątek 9 lutego i potrwają do niedzieli 25 lutego. Polskę będzie reprezentowało sześćdziesięciu jeden sportowców.

Wersja do druku

Przeczytaj także

06 lutego 2018 07:16

50 minut rozmowy papieża z prezydentem Turcji

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.