Drukuj Powrót do artykułu

Diecezja drohiczyńska ma 3 nowych kapłanów

02 czerwca 2018 | 22:10 | Rafał Oleksiuk | Drohiczyn Ⓒ Ⓟ

Bp Tadeusz Pikus 2 czerwca w drohiczyńskiej katedrze udzielił święceń kapłańskich trzem diakonom. Do grona prezbiterium drohiczyńskiego dołączyli: Sylwester Grzeszczuk z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czartajewie, Bartosz Margański z parafii pw. Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim oraz Michał Sawicki z parafii pw. św. Stanisława B.M. w Skrzeszewie

Ordynariusz drohiczyński w homilii przywołał postać św. Jana Pawła II, jako wzór dla neoprezbiterów. Przypomniał sytuację, kiedy nasz wielki rodak nie mógł uczestniczyć w nabożeństwie drogi krzyżowej w Koloseum, ale oglądając transmisję w pewnym momencie przytulił krzyż stojący przy jego boku.

„Miało się wrażenie, jakby przytulał żywą istotę. Jakby stali się jedno w wielkim uścisku z Jezusem ukrzyżowanym. Myślę, że nasze dojrzewanie wyda owoc, kiedy rzeczywiście wręcz utożsamimy się z naszym mistrzem, Najwyższym Kapłanem – Jezusem Chrystusem” – mówił bp Pikus.

Do tego uroczystego dnia neoprezbiterzy przygotowywali się przez sześć lat formacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie, gdzie studiowali nauki filozoficzne i teologiczne, czego skutkiem było uzyskanie w tym roku tytułu magistra teologii, ale przede wszystkim próbowali rozeznać do czego powołuje ich Pan Bóg. Nowo wyświęceni kapłani na koniec Mszy św. złożyli podziękowania wszystkim osobom, które wspierały ich w tym pięknym, ale zarazem trudnym czasie przygotowania do kapłaństwa.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.