Drukuj Powrót do artykułu

Spotkanie Rady Krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych

31.01.2018 , Rudy / pgo / al Ⓒ ℗

Sample Fot. tweeter.com

Msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Kopca, podsumowanie minionego roku pod względem animacji oraz ofiarności wiernych, a także programowanie pracy na kolejny rok złożyły się na pierwszy dzień obrad Rady Krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych.W tym roku spotkanie odbywa diecezji gliwickiej od 30 stycznia do 1 lutego.

– Najważniejszy w planowaniu jawi się październik roku 2019, który został ogłoszony Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, bo chcemy się jak najlepiej do tego wydarzenia przygotować – powiedział w rozmowie z KAI ks. Tomasz Atłas po pierwszym dniu obrad Rady Krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych.

– Okazuje się, że inicjatywy Papieskich Dzieł Misyjnych stają się coraz bardziej popularne. Zmieniły się nasze strony internetowe, jesteśmy bardziej aktywni w mediach społecznościowych i głosimy rekolekcje dla katechetów świeckich. Docieranie do nich to okazja do pokazania im naszych inicjatyw i materiałów. To bardzo owocne spotkania, których potwierdzeniem są nowe kontakty oraz wzrost sprzedaż formacyjnych materiałów misyjnych. Ofiary w porównaniu do roku ubiegłego znacznie wzrosły – podkreślił ks. prał. Atłas wyrażając ogromną wdzięczność.

Czytaj także: Ks. Tomasz Atłas: Polacy są misjonarzami „blisko ludzi”

Spotkania Rady Krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych do niedawna odbywały się w Warszawie. Od kilku lat organizowane są w różnych diecezjach. – Chodzi o to, aby doświadczyć różnych Kościołów lokalnych i spotkać się z ich biskupami. Dziś bp Kopiec mówił nam m.in. o dynamice duszpasterstwa w diecezji gliwickiej. To również okazja doświadczenia tego, w jakiej kondycji jest misyjnoś w poszczególnych diecezjach – tłumaczy dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych. Jak dodaje, zebranie Rady jest w diecezji wydarzeniem, które może stać się “iskierką” i “obudzeniem” się wiernych do poczucia odpowiedzialności za misje.

Spotkanie Rady Krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych potrwa od 30 stycznia do 1 lutego. Zebraniu w Ośrodku Formacyjno-Edukacyjnym Diecezji Gliwickiej w Rudach przewodniczy ks. prał. Tomasz Atłas, dyrektor krajowego PDM. W obradach uczestniczą dyrektorzy diecezjalni PDM oraz pracownicy Dyrekcji Krajowej PDM.

Wersja do druku

Przeczytaj także

31 stycznia 2018 08:33

RŚA: bp Andrzej Jeż odwiedził dom dzieci ulicy

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.