Drukuj Powrót do artykułu

Diecezja kielecka spędzą „trzeźwe” ostatki

16.02.2017 , dziar, Kielce, 16-02-2017 Ⓒ ℗

Kieleckie wspólnoty Oazy Rodzin, „Zarażę Cię Bogiem ” oraz grupa osób niepełnosprawnych w ostatnich dniach lutego organizuje bezalkoholowe bale karnawałowe. W tym roku pretekstem do abstynencji jest obchodzony w tym czasie Narodowy Tydzień Trzeźwości.

Kościół Domowy – Oaza Rodzin oraz członkowie Duszpasterstwa Trzeźwości, kończą karnawał bezalkoholowym balem ostatkowym. Zaplanowano go na ostatnią sobotę karnawału, czyli 25 lutego. Miejsce wydarzenia to hotel „Zielone Zacisze” w Chełmcach k. Oblęgorka.

– Bal z roku na rok zyskuje nowych zwolenników, bo zapewniamy naprawdę dobrą zabawę i wyśmienitą kuchnię. Oczywiście uczestniczą w nim środowiska abstynenckie, ruchy i wspólnoty, ale także i ci, którzy chcą spróbować zabawy bez alkoholu. Takich osób jest coraz więcej – przekonuje Robert Rózga, organizator imprezy.

Wydarzenie przebiega zawsze w dobrej atmosferze. Będą niezapomniane przeboje, animacje taneczne, o dobry nastrój zadba popularny wodzirej.

Również bezalkoholową, a ponadto mającą charytatywny cel, imprezę proponuje Wspólnota „Zarażę Cię Bogiem”. Bal charytatywny pod hasłem „Tańczyć do rana” odbędzie się w sobotę 25 lutego w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej. Cena biletu to cegiełka o wartości minimum 10 zł., sprzedawana przed wejściem. Zebrana kwota przeznaczona zostanie na fundację „Mam Marzenie”.

– Wszystkich prosimy o przyniesienie niebiańsko dobrych przekąsek. Przypominamy, że bawimy się bezalkoholowo – apelują organizatorzy.

Bezalkoholowe ostatki proponuje wspólnota osób niepełnosprawnych skupiona przy domu dla niepełnosprawnych Caritas Diecezji Kieleckiej, a także m.in. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

W niedzielę 26 lutego br. rozpoczyna się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Bp Jan Piotrowski pisze w komunikacie m.in.: „Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Jest on szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków. Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład w przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.