Drukuj Powrót do artykułu

Diecezja łowicka: kolejni nadzwyczajni szafarze Komunii świętej

12.06.2017 , xas, Łowicz, 12-06-2017 Ⓒ ℗

W bazylice katedralnej w Łowiczu ustanowiono dziś kolejnych, tym razem trzydziestu ośmiu, nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Liturgii przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba.

W słowie wstępnym do liturgii bp Dziuba nawiązał do wydarzeń, które w ostatnich tygodniach miały miejsce w Łowiczu. Przypomniał, że miejscowa bazylika katedralna przeżywa szczególny dar Bożej łaski. – Przeżywaliśmy święcenia diakonatu, święcenia prezbiteratu, święcenia biskupie, a dziś wprowadzenie w urząd nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Jest to dar naszego Kościoła, który przyjmujemy z wdzięcznością – powiedział.

Biskup łowicki wygłosił też homilię, w której – nawiązując do tekstu z liturgii słowa – mówił: „Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry. Wszyscy bez wyjątku mamy doświadczyć jeszcze raz dobroci Boga, a za to dobro uwielbiać Go”.

Nadzwyczajni szafarze Komunii świętej pochodzą z różnych parafii diecezji łowickiej. Opiekunem i osobą przygotowującą kandydatów do przyjętej dziś posługi był ks. Piotr Jóźwiak. Po liturgii szafarzom wręczono legitymacje świadczące o ich wiarygodności.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.