Drukuj Powrót do artykułu

Diecezja Pelplińska dziękuje biskupowi Wiesławowi Śmiglowi

11 listopada 2017 | 18:28 | ks.is | Pelplin Ⓒ Ⓟ

W dniu nominacji na biskupa toruńskiego diecezja pelplińska dziękowała biskupowi Wiesławowi Śmiglowi za jego posługę jako biskupa pomocniczego. Podczas uroczystych Nieszporów w rezydencji biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny, modlono się za nowego pasterza diecezji toruńskiej, który od pięciu lat pełnił posługę biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej.

Bp Kasyna podziękował biskupowi nominatowi za dotychczasową gorliwą posługę w diecezji pelplińskiej. – Niech Matka Boża Nieustającej Pomocy, która patronuje diecezji toruńskiej, czuwa i wspiera księdza biskupa, a my będziemy starali się naszą modlitwą i nie tylko modlitwą wspierać tę posługę nowego biskupa toruńskiego – mówił duchowny.

W uroczystości wzięła udział delegacja kapłanów diecezji toruńskiej, którzy zapewnili swojego nowego biskupa o życzliwości i oddaniu. – Życzymy ci księże biskupie, abyś służył diecezji toruńskiej z radością serca, wpatrzony w Maryję – powiedział w imieniu delegacji ks. prałat Marek Rumiński.

Bp nominat Śmigiel złożył podziękowania na ręce biskupa pelplińskiego. Mówił, że dotychczasowa diecezja była dla niego domem. Podkreślił, że w nowej sytuacji odczuwa radość, ale jednocześnie „czuje niepokój, który wiąże się z odpowiedzialnością”. Kreśląc podstawowe zadania biskupa diecezjalnego wyraził przekonanie, że „wraz z księżmi i osobami świeckimi zdoła wypełnić powierzone zadania”. Prosząc o modlitwę i zapraszając do współpracy, bp Śmigiel stwierdził, że liczy na pomoc, gdyż „dzisiaj bardzo zmieniają się potrzeby ewangelizacyjne, bo szybko zmienia się świat”.

Bp Wiesław Śmigiel został dzisiaj mianowany przez papieża Franciszka biskupem toruńskim. Ma 48 lat. Jest doktorem habilitowanym teologii pastoralnej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.