Drukuj Powrót do artykułu

Diecezja pelplińska wspomaga budowę kościoła w Zambii

23.02.2018 , Pelplin / ks. is Ⓒ ℗

Dzieło Misyjne Diecezji Pelplińskiej pod patronatem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny organizuje w niedzielę 25 lutego zbiórkę ofiar na rzecz budowy kościoła św. Jana Pawła II w Zambii. W zambijskiej Lusace od 25 lat pracuje kapłan diecezji pelplińskiej ks. Krzysztof Mróz. Od kilkunastu lat wspiera go drugi kapłan z diecezji pelplińskiej ks. Maciej Oparka.

Ze względu na rosnącą liczbę ludności, w tym katolików istnieje potrzeba budowy kolejnej świątyni na terenie parafii w dzielnicy John Laing. Po wieloletnich staraniach o działkę budowlaną, od 2015 roku zaczęto prace przygotowawcze na terenie, który zamieszkuje 15 tysięcy ludzi, w tym ponad 2 tys. katolików. John Laing to jedna z najbiedniejszych dzielnic w Lusace, przy tym bardzo zaludniona. Stąd diecezja pelplińska podejmuje akcję pod hasłem „Budujemy kościół JP II w Lusace”.

Kleryckie Koło Misyjne z Pelplina, przy współpracy z Dziełem Misyjnym Diecezji Pelplińskiej przygotowało materiały promujące akcję. W diecezjalnym dwutygodniku „Pielgrzym” umieszczono specjalne artykuły poświęcone parafii w Lusace. W diecezjalnym Radiu Głos pojawiły się audycje informacyjne szeroko omawiające funkcjonowanie Kościoła w Lusace, w tym duszpasterzy z diecezji pelplińskiej. W Internecie umieszczono specjalnie przygotowany film. W parafiach pojawią się cegiełki na ten cel.

Akcja wsparcia budowy kościoła w Lusace jest połączona z dniem „Ad gentes”, który w II Niedzielę Wielkiego Postu w całej Polsce dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.