Drukuj Powrót do artykułu

Diecezja płocka: internetowe rekolekcje ze św. Stanisławem Kostką

14 lutego 2018 | 13:53 | eg | Płock Ⓒ Ⓟ

„Kostkolekcje ze Świętym Stasiem” – czyli wielkopostne rekolekcje internetowe ze św. Stanisławem Kostką organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Płockiej w Roku św. Stanisława Kostki.

„Kostkolekcje ze Świętym Stasiem” to wielkopostne rekolekcje internetowe, których bohaterem w Roku św. Stanisława Kostki jest święty, pochodzący z Rostkowa w diecezji płockiej.

„Od Środy Popielcowej ruszamy z cyklem rekolekcyjnych spotkań w naszych mediach społecznościowych, które poprowadzą księża z diecezji płockiej. Od poniedziałku do piątku w krótkich filmach będziemy rozważać kolejne wezwania z litanii do św. Stanisława oraz fragmenty Ewangelii” – informuje Magdalena Karpińska, rzecznik prasowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Płockiej.

Rekolekcje można także obserwować na facebookowym profilu KSM oraz na Twitterze – @Kostka450.

Decyzją Episkopatu Polski rok 2018 jest Rokiem św. Stanisława Kostki. W diecezji płockiej, w której żył ten święty, został zainaugurowany 6 stycznia w salezjańskiej parafii św. Stanisława Kostki w Płocku, a zakończy się w Niedzielę Chrystusa Króla 25 listopada 2018 r. w parafii św. Stanisława Kostki w Rypinie.

Centralna uroczystość odbędzie się 19 sierpnia w Sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie – miejscu urodzenia świętego, z udziałem kard. Stanisława Dziwisza. W diecezji płockiej zaplanowano z tej okazji wiele wydarzeń. Jednym z nich są wielkopostne rekolekcje internetowe dla młodzieży, inicjowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Płockiej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.