Drukuj Powrót do artykułu

Diecezja płocka: około 200 osób uczestniczy w letnich oazach

19 lipca 2018 | 14:24 | eg | Płock Ⓒ Ⓟ

Ok. 200 osób: dzieci i młodzieży bierze udział w oazach, organizowanych latem przez Ruch Światło-Życie diecezji płockiej. Młodzi formują się w Płocku, polskich Tatrach oraz w Przemyślu i Krakowie. Wspólnie przechodzą formację oazową i modlą się o beatyfikację sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Letnie oazy zorganizowała Diecezjalna Diakonia Jedności wraz z ks. Krzysztofem Rucińskim, moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie diecezji płockiej. Pierwszy turnus – dla dzieci, odbył się w dniach 1-10 lipca w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym „Studnia” w Płocku. Uczestniczyły w nim dzieci po III, IV i V klasie szkoły podstawowej.

Z kolei turnusy dla młodzieży zorganizowano w dniach 29 czerwca-14 lipca oraz 17 lipca-1 sierpnia. W tych oazach uczestniczy młodzież szkolna od VI klasy szkoły podstawowej, poprzez gimnazjum, aż do szkoły średniej. Są to oazy: Oaza Nowej Drogi II stopnia, Oaza Nowej Drogi III stopnia, Oaza Nowego Życia I stopnia, Oaza Nowego Życia II stopnia. Zorganizowano je w Tatrach: w Gliczarowie Górnym i Murzasichlu. Poza tym kilkoro oazowiczów z diecezji płockiej bierze udział w Oazie Nowego Życia III stopnia w Krakowie i Przemyślu.

Uczestnicy oaz komentują, że czas na nich spędzony pozwala im głębiej doświadczyć miłości Boga i bliźniego, uporządkować relacje z innymi ludźmi, znaleźć czas na codzienną, systematyczną modlitwę i na lekturę Pisma św. Poza tym to dobry okres, aby pomyśleć o swoim dalszym rozwoju duchowym, a także rozeznać swoje powołanie i podjąć decyzje na przyszłość.

2 września oazowicze (młodzież i Domowy Kościół) spotkają się w parafii św. Józefa w Płocku i przy centrum „Studnia” na Diecezjalnym Dniu Wspólnoty z biskupem płockim Piotrem Liberą. Będą dziękować Bogu za czas letnich oaz oraz rozpoczną kolejny rok formacji. Również jesienią funkcję moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie przejmie ks. Marcin Kędzia.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.