Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Drukuj Powrót do artykułu

Diecezja płocka: parafie włączą się w tworzenie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

eg, Płock, 16-02-2017

opublikowano 16.02.2017 14:17

Parafie diecezji płockiej włączą się w tworzenie aplikacji z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wierni będą mieli okazję zapoznać się z zasadami tej akcji i zgłosić miejsca, które ich zdaniem zagrażają bezpieczeństwu.

Komenda Główna Policji prowadzi obecnie kampanię informacyjną dotyczącą uruchomienia aplikacji pod nazwą „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Biskup płocki Piotr Libera, odpowiadając na prośbę komendanta głównego Policji nadinspektora dr. Jarosława Szymczyka, skierowaną do Episkopatu, wyraził zgodę, aby kampania ta została rozpropagowana w diecezji, za pośrednictwem parafii.

Plakaty promujące akcję znajdą się we wszystkich parafiach diecezji płockiej. Zostaną dostarczone do poszczególnych parafii przez funkcjonariuszy Policji lub przekazane pocztą dziekańską.

Jak informuje ks. Łukasz Zdunkiewicz z wydziału duszpasterskiego płockiej kurii, decyzję o włączeniu się diecezji do akcji podjęto po rozmowach z jej koordynatorami z wydziałów prewencji w komendach wojewódzkich Policji: mazowieckiej w Radomiu, warmińsko-mazurskiej w Olsztynie, kujawsko-pomorskiej w Bydgoszczy oraz Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.

„Za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wierni mogą anonimowo sygnalizować sytuacje, które występują w okolicy ich zamieszkania i jednocześnie negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa” – dodaje ks. Łukasz Zdunkiewicz.

Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.