Diecezja płocka solidaryzuje się z Kościołem Prześladowanym
13 listopada 2011 | 16:50 | eg Ⓒ Ⓟ
W kościołach diecezji płockiej trwa dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Do parafii trafiły wcześniej materiały duszpasterskie, dotyczącej tej problematyki. Do puszek zbierane są ofiary na rzecz ludności Sudanu i Sudanu Południowego, żyjącej w skrajnie trudnej sytuacji religijnej i materialnej.
Do diecezjan przed dniem 13 listopada skierowany został specjalny komunikat, zachęcający do czynnego udziału w Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym, zainicjowanym przez Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. „Celem tego dnia jest ukazanie faktycznej sytuacji chrześcijan, zamieszkujących Sudan i Sudan Południowy. Mieszkańcy tych krajów z wielką odwagą i determinacją walczą nie tylko o swoją wiarę, ale także o swoje życie i ziemię” – przypomniał w nim ks. dr Mirosław Milewski, wikariusz generalny.
Do parafii diecezji płockiej przekazane zostały materiały informacyjne, duszpasterskie i katechetyczne. W czasie niedzielnych Mszy św. wierni modlą się za chrześcijan którzy doświadczają prześladowań za wiarę i zachęcani są do wsparcia materialnego ludności tych dwóch afrykańskich krajów.
„Co trzy minuty na świecie ginie chrześcijanin – przypomina ks. Roman Bagiński, dyrektor wydziału duszpasterskiego w Kurii Diecezjalnej w Płocku. – W mediach najczęściej pokazuje się tylko pogromy, a tymczasem w niektórych krajach na świecie śmierć wyznawców Chrystusa jest czymś powszednim. Dziś, stanowiąc część Kościoła powszechnego, jednoczymy się w modlitwie z prześladowanymi i cierpiącymi za wiarę”, podkreśla ks. Bagiński.
Dodaje również, że materialnym wymiarem solidarności z chrześcijanami w Afryce jest zbiórka do puszek przed kościołami. Przypomina, że gdy w przeszłości także Polacy doświadczali prześladowań, mogli wówczas liczyć na pomoc napływającą z innych krajów.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.