Drukuj Powrót do artykułu

Diecezja płocka: trwa zbiórka żywności Caritas „Tak, Pomagam!”

09 marca 2018 | 11:36 | eg | Płock Ⓒ Ⓟ

Około 300 wolontariuszy zaangażowało się w 14. zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, Pomagam!”, którą w dniach 9-10 marca w 44 sklepach w diecezji prowadzi Caritas Diecezji Płockiej. Zebrana żywność przed Wielkanocą trafi do ubogich rodzin.

Zbiórka żywności odbywa się w sieciach handlowych Biedronka, Mila, Tesco, Lidl i Lewiatan – w 44 sklepach, zlokalizowanych na terenie diecezji, w tym w Płocku, Mławie, Pułtusku, Żurominie, Sierpcu, Płońsku, Makowie Mazowieckim, Nasielsku i Nowym Dworze Mazowieckim.

Akcja jest możliwa dzięki zaangażowaniu około 300 wolontariuszy m.in. ze Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku. Ponadto uczestniczą w niej uczniowie i nauczyciele ze szkół w Płocku i innych miejscowości w diecezji.

Podczas 14. już z kolei zbiórki wolontariusze zbierają artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu. Są to najczęściej artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości.

Zebrana żywność przed Wielkanocą trafi do osób ubogich, mających trudne warunki materialne: „Sprawmy wspólnie, aby święta Wielkiej Nocy były trochę bardziej radosne dla tych wszystkich osób, których nie stać na podstawowe zakupy spożywcze: chleb, wędlinę czy słodycze. Naszą zapłatą niech będzie szczęście i radość obdarowanych” – zachęcają organizatorzy.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.