Diecezja pożegnała „indiańską Madonnę” z Guadelupe
17 marca 2012 | 20:50 | rk Ⓒ Ⓟ
Modlitwą młodzieży proszącej o duchową opiekę Maryi zakończyła się 17 marca peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej z Guadalupe w diecezji bielsko-żywieckiej. Od 10 marca obraz „indiańskiej Madonny” odwiedził parafie w Bielsku-Białej, Żywcu i Czańcu, a ostatniego dnia nawiedzenia, zorganizowanego przez bielską Radę Rycerzy Kolumba, młodzi ludzie uczestniczący w Jubileuszowym Forum Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej w Teatrze Polskim mogli spotkać się z patronką i obrończynią życia poczętego. Wielu z nich modliło się indywidualnie przed obrazem.
Kapelan bielskich Rycerzy Kolumba, ks. Andrzej Wołpiuk podkreśla, że podczas tygodniowego nawiedzenia obrazu z Matką Bożą spotkało się tysiące ludzi. „Miałem ten przywilej, że byłem w każdym z miejsc, gdzie gościł obraz i byłem świadkiem wielu wspaniałych spotkań wiary, rozmodlenia i wzruszenia ludzi. Każde miejsce było inne, choć wszędzie towarzyszyło temu gorące przyjęcie, bez względu na to, czy były to dzieci, młodzież lub dorośli Szczególnie zakończenia tych spotkań nie mogły obyć się bez łez” – zauważa kapłan.
W ramach peregrynacji odbyły się Msze, nabożeństwa i spotkania modlitewne dla chorych, rodzin, mężczyzn, a także specjalne spotkania ewangelizacyjne dla młodych. Podczas sobotniego spotkania w obecności obrazu odbywały się warsztaty nowej ewangelizacji w ramach Akademii Liderów i Forum Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Podczas zajęć młodzi ludzi dowiedzieli się od specjalisty o zasadach komunikacji interpersonalnej.
„Chcieliśmy, aby w czasie tej peregrynacji obecny był akcent modlitwy o szacunek dla życia, a także pojawił się pewien wymiar poszukiwania pomysłu na nową wiosnę Kościoła, a więc kwestia nowej ewangelizacji. Chcemy, aby to spotkanie z młodymi było takim impulsem” – dodaje ksiądz i zauważa, że peregrynacja odbywa się w przededniu 20. rocznicy powstanie diecezji bielsko-żywieckiej.
Po uroczystym pożegnaniu w bielskim teatrze obraz Matki Bożej z Guadelupe trafił dziś do Rady Rycerzy Kolumba w Tychach.
Rycerze Kolumba obecni są w Polsce od 2005 r. Rycerze na całym świecie prowadzą kuchnie dla biednych, zaopatrują inwalidów na całym świecie w wózki, w parafiach zachęcają młodych do akcji charytatywnych, organizują imprezy sportowe, fundują także stypendia dla kleryków. W Polsce są już 33 rady, skupiające ponad 1,8 tys. osób. Od października ubiegłego roku odbywa się peregrynacja wizerunku Matki Bożej z Guadelupe w parafiach Rycerzy Kolumba w Polsce.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.