Drukuj Powrót do artykułu

Diecezja radomska: Orszak Trzech Króli coraz popularniejszy

04 stycznia 2018 | 15:46 | rm | Radom Ⓒ Ⓟ

Coraz więcej miejscowości w diecezji radomskiej organizuje Orszak Trzech Króli. W tym roku odbędzie się ich rekordowa liczba – 16. Największe wydarzenia odbędą się tradycyjnie m.in. w Radomiu, Pionkach i Szydłowcu. W tym roku uczestnicy przemaszerują pod hasłem “Bóg jest dla wszystkich”.

Orszak Trzech Króli w Radomiu odbędzie się po raz siódmy. – Boża miłość jest dla wszystkich: bogatych i biednych, zdrowych i chorych, młodych i starych, tych z lewej i prawej strony sceny politycznej. Kiedy Pan Jezus przychodzi na świat, to nie robi rozróżnienia dla lepszych i gorszych. Przyszedł, aby zbawić wszystkich – mówi ks. Gabriel Marciniak, organizator i pomysłodawca Orszaku Trzech Króli w Radomiu, nawiązując do ogólnopolskiego hasła orszaków “Bóg jest dla wszystkich”.

Radomski orszak poprzedzi Msza św. o godz. 11 w farze, której przewodniczyć będzie biskup radomski Henryk Tomasik. W południe w Rynku odczytany zostanie edykt mediolański cesarza Augusta o przeprowadzeniu powszechnego spisu ludności, na mocy którego Maryja z Józefem udali się do Betlejem. To początek orszaku, którego celem będzie pokłon Dzieciątku w szopce na placu Corazziego.

Uczestnicy otrzymają korony i śpiewniki. Przygotowanych jest ponad 5 tys. kompletów. Nowością będą balony dla dzieci. Tradycyjnie młodzież radomskich szkół na trasie przemarszu odegra scenki: przy kościele ewangelicko-augsburskim, przy kościele bernardynów, przy ul. Witolda, przy kościele garnizonowym i tunelu świetlnym.

Z kolei już po raz piąty orszak przejdzie ulicami Pionek. W tym roku będzie go prowadził opat zakonu cystersów. Podobnie jak w latach ubiegłych, rozpocznie się w Ogródku Jordanowskim przy ul. Leśnej o godz. 12. Podczas imprezy odbędzie się publiczna zbiórka pieniędzy, z której dochód zostanie przekazany na rehabilitację Wiktora Rękosiewicza, 15-letniego mieszkańca miasta.

Orszak Trzech Króli odbędzie się także w Drzewicy, Końskich, Stąporkowie, Kozienicach, Skarżysku-Kamiennej, Starachowicach, Ruskim Brodzie, Tomaszowie Mazowieckim, Szydłowcu, Lipsku, Sołtykowie, Zakrzewie i po raz pierwszy w Zwoleniu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.