Drukuj Powrót do artykułu

Diecezja sandomierska: ponad 400 młodych na turnusach oazowych

03 lipca 2018 | 22:00 | apis | diecezja sandomierska Ⓒ Ⓟ

Ponad 400 osób z diecezji sandomierskiej weźmie udział w wypoczynku i formacjach podczas wakacyjnych turnusów oazowych, które w większości zorganizowane są w ciekawych miejscach w Bieszczadach.

Jak informuje ks. Krzysztof Kwiatkowski, moderator diecezjalny, zaraz po zakończeniu roku szkolnego dwie grupy Oazy Dzieci Bożych rozpoczęło swoje rekolekcje wakacyjne w Mędrowie i Niemienicach. W związku z tym, że było dużo chętnych, dlatego zaplanowany został drugi turnus w Niemienicach. Łącznie na Oazę Dzieci Bożych, która obejmuje uczniów szkoły podstawowej, wyjedzie ponad 120 osób.

Miejsca, w których zorganizowano turnusy oazy młodzieżowej w większości umiejscowione są w Bieszczadach. W tym roku w sześciu ośrodkach będzie wypoczywała młodzież przechodząca formację na Oazie Nowej Drogi i Nowego Życia.
Kilka dni temu rozpoczęły się turnusy Oazy Nowej Drogi w ośrodkach w Wisłoku, Łodynie, Ustjanowej i Mchowie.

Starsza młodzież wypoczywa w ośrodkach w Olchowej i Skorodnem. Zaplanowany jest także drugi turnus oazowy w Olchowej. Wraz z młodymi wyjechała duża grupa animatorów, wychowawców i moderatorów, pośród których są studenci, klerycy, siostry zakonne oraz kapłani. Łącznie kadrę oazową stanowi ponad 100 osób.

– Jesteśmy mile zaskoczeni dużą grupą młodych, którzy wybrali taką formę spędzenia czasu na wypoczynku, modlitwie i formacji. Cieszy fakt, że osoby, które już raz uczestniczyły w wakacyjnej oazie, wybierają ją na nowo, co potwierdza, że taki sposób wypoczynku im odpowiada. W porównaniu z rokiem ubiegłym więcej osób skorzysta z wypoczynku oazowego – podkreśla ks. Kwiatkowski.

Moderator diecezjalny wyjaśnia, że to duże zainteresowanie, to efekt całorocznej pracy na parafiach oraz spotkań prowadzonych w ośrodku „Quo Vadis” w Sandomierzu w ramach weekendowej oazy modlitwy.

– Podczas tych dni młodzi nie tylko utrwalają swoje przyjaźnie, ale także poznają, czym jest ruch oazowy i jak wiele mogą z niego skorzystać. Pośród uczestników wakacyjnych turnusów są także osoby, które jadą po raz pierwszy, a zostały zachęcone przez swoich rówieśników – wyjaśnił moderator.

Podsumowanie wakacyjnych rekolekcji odbędzie się podczas Dnia Wspólnoty, który zaplanowano pod koniec sierpnia br.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.