Drukuj Powrót do artykułu

„Ciernie władzy” – sztuka w wykonaniu alumnów WSD.

28 października 2018 | 19:03 | moka | Siedlce Ⓒ Ⓟ

Alumni III roku Wyższego Seminarium Duchownego diecezji siedleckiej wystawili w sobotę 27 października sztukę teatralną pt. „Ciernie władzy”. Tradycją jest, że klerycy co roku przygotowują widowisko teatralne. W tym roku poświęcone jest ono skutkom wyboru zła ukrywającego się pod pozorem wolności.

Tegoroczny scenariusz napisał jeden z alumnów siedleckiego seminarium. Treść sztuki mówi o nieustannych zakusach zła. To ciągłe występowanie przeciwko Panu Bogu – powiedział ks. kan. Piotr Paćkowski, Rektor WSD. Sztuka mówi o Kościele, który jest w bardzo trudnej sytuacji. Spektakl ukazuje, jak daleko sięgają skutki wyboru zła, które często ukrywa się pod płaszczem pozorów wolności – zaznaczył rektor.

– Przedstawiamy proces subtelnego zwodzenia człowieka – mówią klerycy – aktorzy. Chcieliśmy pokazać sposoby w jaki sposób szatan zwodzi człowieka. Nikt nie jest od tego wolny – podkreślają.

W ubiegłym roku wystawiony został spektakl pt. „Ostatni buntownik 1865, czyli rzecz o księdzu Stanisławie Brzósce”. W roku jubileuszu 200-lecia istnienia Diecezji Siedleckiej spektakl nawiązywał do wyjątkowej postaci, która odcisnęła swoje piętno na jej dziejowych kartach. To opowieść o kapłanie, który staje jako człowiek opatrznościowy, by być żywą lekcją miłości do Kościoła i Ojczyzny.

Sztuka pt. „Ciernie władzy” zostanie wystawiona jeszcze kilka razy do 18 listopada w auli seminaryjnej w Nowym Opolu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.