Drukuj Powrót do artykułu

Wierni ruszyli na pomoc poszkodowanym w nawałnicach

20 września 2017 | 10:40 | Siedlce / Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej / mz, wer Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Nathan Anderson / unsplash.com

Podczas zbiórki na pomoc poszkodowanym w nawałnicach, jakie miały miejsce w Polsce w ostatnim czasie, w ostatnią niedzielę w parafiach diecezji siedleckiej zebrano 597 tys. zł.

Akcję zbiórki pieniędzy do puszek poprzedził apel biskupa Kazimierza Gurdy o modlitwę i wsparcie dla poszkodowanych, na który odzew ze strony diecezjan był olbrzymi.

– Podczas tej zbiórki zebraliśmy kwotę większą niż normalnie – mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. I dodaje: Zazwyczaj jest to ok. 300 tys. zł.

W diecezji pelplińskiej straty są ogromne. Potrzebne są nie tylko pieniądze, ale też ręce chętne do pomocy.

– W nawałnicy, która przeszła nad naszą diecezją w nocy z 11/12 sierpnia zginęła jedna osoba, zniszczonych całkowicie jest 80 domów, ponad 1800 domów wymaga naprawy, a ponad 2300 rodzin poniosło straty w gospodarstwach domowych: uszkodzone budynki gospodarcze, zniszczone lasy i uprawy – wymienia Iwona Kosiedowska z Caritas Diecezji Pelplińskiej.

– Poza zbiórką pieniężną w parafiach diecezji pelplińskiej, wspiera nas wiele osób indywidualnych, instytucji, parafie spoza diecezji oraz Caritas Polska i Caritas diecezjalne. Otrzymaliśmy dary z Łodzi, Lublina i Gliwic oraz wsparcie pieniężne od Caritas siedleckiej, diecezji elbląskiej oraz wielu parafii archidiecezji gdańskiej – podkreśla Kosiedowska.

Mieszkańcy obecnie najbardziej potrzebują materiałów budowlanych, fachowców (murarzy, dekarzy, elektryków i hydraulików) i firm, które mogłyby pomóc w odbudowie i remoncie domów.

Wersja do druku

Przeczytaj także

20 września 2017 11:11

Co dalej z gorzowską katedrą?

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.