Drukuj Powrót do artykułu

Diecezja zamojsko-lubaczowska na Twitterze

27 listopada 2017 | 18:40 | mip | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Diecezja zamojsko-lubaczowska stworzyła w poniedziałek oficjalny profil na Twitterze. To 21 polska diecezja, która obecna jest na popularnym medium społecznościowym.

Dotychczas na Twitterze obecnych było 12 diecezji i osiem archidiecezji Kościoła katolickiego w Polsce. Wśród nich najczęściej odwiedzane przez internautów są profile archidiecezji warszawskiej, katowickiej, gnieźnieńskiej, krakowskiej, wrocławskiej i lubelskiej, a także diecezji warszawsko-praskiej, sandomierskiej i kaliskiej.

Z Twittera korzystają również polscy biskupi. Najpopularniejsi ćwierkający hierarchowie to abp Józef Kupny, abp Wojciech Polak, abp Stanisław Gądecki, abp Józef Michalik, a także bp Piotr Libera, bp Mirosław Milewski, bp Marek Solarczyk oraz bp Piotr Greger.

Śledzone przez internetów są także profile Konferencji Episkopatu Polski @EpiskopatNews i rzecznika prasowego KEP ks. Pawła Rytel-Andrianika.

Twitter to powstałe w w 2006 r. medium społecznościowe, uznawane za platformę mikroblogową. Portal zasłynął z hasztagów wspomagających nawigację po serwisie, a także limitu znaków publikowanych wiadomości. Od września br. twórcy aplikacji testują możliwość zwiększenia wielkości postów z 140 do 280 znaków.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.