Drukuj Powrót do artykułu

Diecezja zielonogórsko-gorzowska: patriotyczny projekt Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

14.11.2017 , kk, Zielona Góra, 14-11-2017 Ⓒ ℗

Kampania internetowa, warsztaty dziennikarskie, debaty patriotyczne – to tylko kilka propozycji kampanii społecznej „Młodzi Patrioci”, którą organizuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Fundacja dla Młodzieży. Chcą swoim rówieśników zachęcać, aby służyli Bogu i Ojczyźnie.

Projekt „Młodzi Patrioci” zakłada różne działania edukacyjne mające przygotować młodzież do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Chcemy też zapoznać młodych ludzi z ich rówieśnikami, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny. Chcemy przybliżyć im ważne wydarzenia związane z odzyskiwaniem przez Polaków niepodległości. Oczywiście w przystępny sposób czyli w formie internetowych filmików. A poza tym chcemy zachęcić młodzież do dyskusji o tym, jak dziś może wyglądać patriotyzm młodych oraz do dzielenia się postawami patriotycznymi – wyjaśnia Agnieszka Wojnarowicz, członek Zarządu KSM.

– Oczywiście we wszystkie inicjatywy angażują się chętnie KSM-owicze, wypełniając swoją dewizę: służyć Bogu i Ojczyźnie – dodaje.

W ramach projektu zaplanowano internetową kampanię społeczną przybliżającą ważne wydarzenia z historii Polski, a także sylwetki młodych patriotów. Będą też warsztaty dziennikarskie, a ponadto debaty i konferencje na uniwersytecie.

Za nami już montaż słowno-muzyczny, który młodzież pokazała 11 listopada w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela, a już w najbliższą sobotę 18 listopada, odbędą się bezpłatne warsztaty dziennikarskie pt. „Patriotyczna Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa”.

Początek o 10.00 na Uniwersytecie Zielonogórskim (Budynek A-16, Aula A, al. Wojska Polskiego 69). Warsztaty poprowadzą dziennikarze: Radia Zachód oraz tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

Patronat nad projektem objął biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński.

Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.