Drukuj Powrót do artykułu

Diecezja zielonogórsko-gorzowska założyła konto na Twitterze

18 stycznia 2019 | 18:01 | kk | Gorzów Wielkopolski Ⓒ Ⓟ

„Media społecznościowe traktujemy jako narzędzie do przekazywania Dobrej Nowiny” – powiedział bp Tadeusz Lityński. Diecezja zielonogórsko-gorzowska założyła konto na Twitterze.

Diecezja zielonogórsko-gorzowska uruchomiła konto na Twiterze. To, jak zaznacz bp Lityński, pokłosie spotkania z rzecznikiem episkopatu Polski, ks. Pawłe Rytel-Andrianikiem, który zwrócił uwagę, że przestrzeń mediów społecznościowych jest bardzo istotna i ważna. “Życie i doświadczenie Kościoła powinno być tam obecne bo tam jest człowiek, a szczególnie młody człowiek. Dlatego podejmujemy to wyzwanie” – podkreśla bp Lityński.

Biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zauważa, że po 1989 roku powstały gazetki parafialne. – Wiele z nich do dziś funkcjonuje. To były i są lokalne inicjatywy, których zadaniem jest docieranie z ważnymi informacjami i ciekawymi artykułami do parafian. Współczesna technika daje nam nowe rozwiązania i parafie mają już nie tylko strony internetowe, ale także swoje konta w mediach społecznościowych. To okazja do informacji, ale i formacji – zauważa bp Lityński

– Media społecznościowe traktujemy jako narzędzie do przekazywania Dobrej Nowiny. W tym zakresie wzorem dla mnie jest św. Maksymilian Maria Kolbe, który w tamtym czasie dotarł nie tylko z „Rycerzem Niepokalnej” pod strzechy z przekazem religijnym, ale też założył Radio Niepokalanów i myślał nawet o telewizji. Miał otwarte, odważne i nowoczesne spojrzenie, jak na tamte czasy. Nie bał się wykorzystać tych narzędzi, które daje zaawansowana technologia do tego, aby realizować przekaz wiary – dodał biskup.

Na Twitterze powstało także konto bp. Tadeusza Lityńskiego. Wcześniej istniało już na Facebooku profil diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz bp. Tadeusza Lityńskiego.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.